Число Пі


Неофіційно це число має два свята в році на території Америки. Перше випадає на 14 березня, так як це 03.14, і час 1:59:26 збігається з першими розрядами числа π  а друге — на 22 липня — 22.07. Чому липня? А ви розділіть число на цифру місяця і отримаєте число Пі. А ще число π співпадає з датою народження А.Ейнштейна

Звичайно ж, особливо його люблять вчені та поціновувачі математики. У цей день на честь числа читають хвалебні промови, говорять про його роль у житті людства, малюють картини світу без π, печуть та їдять пі-ріг ("Pi-pie" - англ.) із зображенням грецької літери π або з першими цифрами самого числа, п'ють напої та грають в ігри, що починаються на "π", вирішують математичні головоломки і загадки.

Цікаво, що відома ПІраміда Хеопса є втіленням числа Пі, так як співвідношення її висота з периметром основи дає число Пі.
Науковці розрахували число Пі з точністю до 10 трильйонів (1012) знаків після коми.Встановлено новий рекорд за підрахунками знаків числа Пі - фундаментальна математична константа була розрахована з точністю до 10 трильйонів (1012) знаків після коми.Рекордні обчислення провели американець Олександр Йі і японець Шигеру Кондо. Попередній рекорд за підрахунками знаків Пі після коми - 5 трильйонів - також належить їм.
Наприкінці березня 2011 року американський музикант Майкл Блейк поклав число Пі на музику. Для цього він взяв 31 цифру після коми, поставив кожну цифру у відповідність до ноти (так як нот 7, а 10 цифр, то йому довелося "забратися" в сусідню октаву).Використовуючи квінтове коло, він поставив цифрам відповідні акорди. Потім, використовуючи отримані дані, він аранжував мелодію в темпі 157 ударів в хвилину (тобто 314, поділена на два).



Пам'ятник числу Пі у Австралії (Сієтл).





Немає коментарів:

Дописати коментар